django - en to fa translation catalogue (331 entries)

en: Afrikaans
fa: آفریکانس

en: Arabic
fa: عربی

en: Algerian Arabic
fa: عربی الجزایری

en: Asturian
fa: آستوری

en: Azerbaijani
fa: آذربایجانی

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: Belarusian
fa: بلاروس

en: Bengali
fa: بنگالی

en: Breton
fa: برتون

en: Bosnian
fa: بوسنیایی

en: Catalan
fa: کاتالونیایی

en: Czech
fa: چکی

en: Welsh
fa: ویلزی

en: Danish
fa: دانمارکی

en: German
fa: آلمانی

en: Lower Sorbian
fa: صربستانی پایین

en: Greek
fa: یونانی

en: English
fa: انگلیسی

en: Australian English
fa: انگلیسی استرالیایی

en: British English
fa: انگلیسی بریتیش

en: Esperanto
fa: اسپرانتو

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Argentinian Spanish
fa: اسپانیایی آرژانتینی

en: Colombian Spanish
fa: اسپانیایی کلمبیایی

en: Mexican Spanish
fa: اسپانیولی مکزیکی

en: Nicaraguan Spanish
fa: نیکاراگوئه اسپانیایی

en: Venezuelan Spanish
fa: ونزوئلا اسپانیایی

en: Estonian
fa: استونی

en: Basque
fa: باسکی

en: Persian
fa: فارسی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: French
fa: فرانسوی

en: Frisian
fa: فریزی

en: Irish
fa: ایرلندی

en: Scottish Gaelic
fa: گیلیک اسکاتلندی

en: Galician
fa: گالیسیایی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Hindi
fa: هندی

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Upper Sorbian
fa: صربستانی بالا

en: Hungarian
fa: مجاری

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Interlingua
fa: اینترلینگوا

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Igbo
fa: ایگبو

en: Ido
fa: ایدو

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Georgian
fa: گرجی

en: Kabyle
fa: قبایلی

en: Kazakh
fa: قزاقستان

en: Khmer
fa: خمری

en: Kannada
fa: کناده‌ای

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Kyrgyz
fa: قرقیزی

en: Luxembourgish
fa: لوگزامبورگی

en: Lithuanian
fa: لیتوانی

en: Latvian
fa: لتونیایی

en: Macedonian
fa: مقدونی

en: Malayalam
fa: مالایایی

en: Mongolian
fa: مغولی

en: Marathi
fa: مِراتی

en: Burmese
fa: برمه‌ای

en: Norwegian Bokmål
fa: نروژی

en: Nepali
fa: نپالی

en: Dutch
fa: هلندی

en: Norwegian Nynorsk
fa: نروژی Nynorsk

en: Ossetic
fa: آسی

en: Punjabi
fa: پنجابی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Portuguese
fa: پرتغالی

en: Brazilian Portuguese
fa: پرتغالیِ برزیل

en: Romanian
fa: رومانی

en: Russian
fa: روسی

en: Slovak
fa: اسلواکی

en: Slovenian
fa: اسلووِنی

en: Albanian
fa: آلبانیایی

en: Serbian
fa: صربی

en: Serbian Latin
fa: صربی لاتین

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Swahili
fa: سواحیلی

en: Tamil
fa: تامیلی

en: Telugu
fa: تلوگویی

en: Tajik
fa: تاجیک

en: Thai
fa: تایلندی

en: Turkmen
fa: ترکمن

en: Turkish
fa: ترکی

en: Tatar
fa: تاتار

en: Udmurt
fa: ادمورت

en: Ukrainian
fa: اکراینی

en: Urdu
fa: اردو

en: Uzbek
fa: ازبکی

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Simplified Chinese
fa: چینی ساده‌شده

en: Traditional Chinese
fa: چینی سنتی

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Site Maps
fa: نقشه‌های وب‌گاه

en: Static Files
fa: پرونده‌های استاتیک

en: Syndication
fa: پیوند

en: That page number is not an integer
fa: شمارهٔ صفحه یک عدد طبیعی نیست

en: That page number is less than 1
fa: شمارهٔ صفحه کوچکتر از ۱ است

en: That page contains no results
fa: این صفحه خالی از اطلاعات است

en: Enter a valid value.
fa: یک مقدار معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid URL.
fa: یک نشانی اینترنتی معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid integer.
fa: یک عدد معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid email address.
fa: یک ایمیل آدرس معتبر وارد کنید.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
fa: یک "اسلاگ" معتبر متشکل از حروف، اعداد، خط زیر یا خط فاصله، وارد کنید.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
fa: یک "اسلاگ" معتبر وارد کنید که شامل حروف یونیکد، اعداد، خط زیر یا خط فاصله باشد.

en: Enter a valid IPv4 address.
fa: یک نشانی IPv4 معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid IPv6 address.
fa: یک آدرس معتبر IPv6 وارد کنید.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
fa: IPv4 یا IPv6 آدرس معتبر وارد کنید.

en: Enter only digits separated by commas.
fa: فقط ارقام جدا شده با کاما وارد کنید.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
fa: مطمئن شوید مقدار  %(limit_value)s است. (اکنون %(show_value)s می باشد).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
fa: مطمئن شوید این مقدار کوچکتر و یا مساوی %(limit_value)s است.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
fa: مطمئن شوید این مقدار بزرگتر و یا مساوی %(limit_value)s است.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
fa[0]: طول این مقدار باید حداقل %(limit_value)d کاراکتر باشد (طولش %(show_value)d است).
fa[1]: طول این مقدار باید حداقل %(limit_value)d کاراکتر باشد (طولش %(show_value)d است).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
fa[0]: طول این مقدار باید حداکثر %(limit_value)d کاراکتر باشد (طولش %(show_value)d است).
fa[1]: طول این مقدار باید حداکثر %(limit_value)d کاراکتر باشد (طولش %(show_value)d است).

en: Enter a number.
fa: یک عدد وارد کنید.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
fa[0]: نباید در مجموع بیش از %(max)s رقم داشته باشد.
fa[1]: نباید در مجموع بیش از %(max)s رقم داشته باشد.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
fa[0]: نباید بیش از %(max)s رقم اعشار داشته باشد.
fa[1]: نباید بیش از %(max)s رقم اعشار داشته باشد.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
fa[0]: نباید بیش از %(max)s رقم قبل ممیز داشته باشد.
fa[1]: نباید بیش از %(max)s رقم قبل ممیز داشته باشد.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
fa: استفاده از پرونده با پسوند '%(extension)s' مجاز نیست. پسوند‌های مجاز عبارتند از: '%(allowed_extensions)s'

en: Null characters are not allowed.
fa: کاراکترهای تهی مجاز نیستند.

en: and
fa: و

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
fa: ‏%(model_name)s با این %(field_labels)s وجود دارد.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
fa: مقدار %(value)r انتخاب معتبری نیست.

en: This field cannot be null.
fa: این فیلد نمی تواند پوچ باشد.

en: This field cannot be blank.
fa: این فیلد نمی تواند خالی باشد.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
fa: %(model_name)s با این %(field_label)s از قبل موجود است.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
fa: ‏%(field_label)s باید برای %(lookup_type)s %(date_field_label)s یکتا باشد.

en: Field of type: %(field_type)s
fa: فیلد با نوع: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
fa: مقدار «%(value)s» باید True یا False باشد.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
fa: مقدار «%(value)s» باید True یا False یا None باشد.

en: Boolean (Either True or False)
fa: بولی (درست یا غلط)

en: String (up to %(max_length)s)
fa: رشته (تا %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
fa: اعداد صحیح جدا-شده با ویلگول

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
fa: مقدار «%(value)s» در قالب نادرستی وارد شده است. تاریخ باید در قالب YYYY-MM-DD باشد.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
fa: مقدار تاریخ «%(value)s» با اینکه در قالب درستی (YYYY-MM-DD) است ولی تاریخ ناممکنی را نشان می‌دهد.

en: Date (without time)
fa: تاریخ (بدون زمان)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
fa: مقدار "%(value)s"  یک قالب نامعتبر دارد. باید در قالب YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] باشد.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
fa: مقدار "%(value)s" یک قالب معتبر دارد (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) اما یک تاریخ/زمان نامعتبر است.

en: Date (with time)
fa: تاریخ (با زمان)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
fa: مقدار '%(value)s' باید عدد دسیمال باشد.

en: Decimal number
fa: عدد دهدهی

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
fa: مقدار «%(value)s» در قالب نادرستی وارد شده است. باید در قالب ‎[DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu]‎ باشد.

en: Duration
fa: بازهٔ زمانی

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: File path
fa: مسیر پرونده

en: “%(value)s” value must be a float.
fa: مقدار «%(value)s» باید عدد اعشاری فلوت باشد.

en: Floating point number
fa: عدد اعشاری

en: “%(value)s” value must be an integer.
fa: مقدار «%(value)s» باید عدد حقیقی باشد.

en: Integer
fa: عدد صحیح

en: Big (8 byte) integer
fa: بزرگ (8 بایت) عدد صحیح

en: Small integer
fa: عدد صحیح کوچک

en: IPv4 address
fa: IPv4 آدرس

en: IP address
fa: نشانی IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
fa: مقدار «%(value)s» باید True یا False یا None باشد.

en: Boolean (Either True, False or None)
fa: ‌بولی (درست، نادرست یا پوچ)

en: Positive big integer
fa: عدد صحیح مثبت

en: Positive integer
fa: عدد صحیح مثبت

en: Positive small integer
fa: مثبت عدد صحیح کوچک

en: Slug (up to %(max_length)s)
fa: تیتر (حداکثر %(max_length)s)

en: Text
fa: متن

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
fa: مقدار «%(value)s» در قالب نادرستی وارد شده است. باید در قالب HH:MM[:ss[.uuuuuu]]‎ باشد.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
fa: مقدار «%(value)s» با اینکه در قالب درستی (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]‎) است ولی زمان ناممکنی را نشان می‌دهد.

en: Time
fa: زمان

en: URL
fa: نشانی اینترنتی

en: Raw binary data
fa: دادهٔ دودویی خام

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
fa: "%(value)s" یک UUID معتبر نیست.

en: Universally unique identifier
fa: شناسه منحصر به فرد سراسری

en: File
fa: پرونده

en: Image
fa: تصویر

en: A JSON object
fa: یک شیء JSON

en: Value must be valid JSON.
fa: مقدار، باید یک JSON معتبر باشد.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
fa: %(model)s با %(field)s %(value)r وجود ندارد.

en: Foreign Key (type determined by related field)
fa: کلید خارجی ( نوع بر اساس فیلد رابط مشخص میشود )

en: One-to-one relationship
fa: رابطه یک به یک

en: %(from)s-%(to)s relationship
fa: رابطه %(from)s به %(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
fa: روابط %(from)s به %(to)s

en: Many-to-many relationship
fa: رابطه چند به چند

note: Translators: If found as last label character, these punctuation characters will prevent the default label_suffix to be appended to the label
en: :?.!
fa: :؟.!

en: This field is required.
fa: این فیلد لازم است.

en: Enter a whole number.
fa: به طور کامل یک عدد وارد کنید.

en: Enter a valid date.
fa: یک تاریخ معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid time.
fa: یک زمان معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid date/time.
fa: یک تاریخ/زمان معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid duration.
fa: یک بازهٔ زمانی معتبر وارد کنید.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
fa: عدد روز باید بین {min_days} و {max_days}  باشد.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
fa: پرونده‌ای ارسال نشده است. نوع کدگذاری فرم را بررسی کنید.

en: No file was submitted.
fa: پرونده‌ای ارسال نشده است.

en: The submitted file is empty.
fa: پروندهٔ ارسال‌شده خالیست.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
fa[0]: طول عنوان پرونده باید حداقل %(max)d کاراکتر باشد (طولش %(length)d است).
fa[1]: طول عنوان پرونده باید حداقل %(max)d کاراکتر باشد (طولش %(length)d است).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
fa: لطفا یا فایل ارسال کنید یا دکمه پاک کردن را علامت بزنید، نه هردو.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
fa: یک تصویر معتبر بارگذاری کنید. پرونده‌ای که بارگذاری کردید یا تصویر نبوده و یا تصویری مخدوش بوده است.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
fa: یک گزینهٔ معتبر انتخاب کنید. %(value)s از گزینه‌های موجود نیست.

en: Enter a list of values.
fa: فهرستی از مقادیر وارد کنید.

en: Enter a complete value.
fa: یک مقدار کامل وارد کنید.

en: Enter a valid UUID.
fa: یک UUID معتبر وارد کنید.

en: Enter a valid JSON.
fa: یک JSON معتبر وارد کنید

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
fa: (فیلد پنهان %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
fa: اطلاعات ManagementForm مفقود یا دستکاری شده است. ردیف های مفقود شده: %(field_names)s. اگر این مشکل ادامه داشت، آن را گزارش کنید.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
fa[0]: لطفاً تعدا فرم‌ها حداکثر %d باشد.
fa[1]: لطفاً تعداد فرم‌ها حداکثر %d باشد.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
fa[0]: لطفاً تعداد فرم‌ها حداقل %d باشد.
fa[1]: لطفاً تعدا فرم‌ ها حداقل %d باشد.

en: Order
fa: ترتیب:

en: Delete
fa: حذف

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
fa: لطفا محتوی تکراری برای %(field)s را اصلاح کنید.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
fa: لطفا محتوی تکراری برای %(field)s را که باید یکتا باشد اصلاح کنید.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
fa: لطفا اطلاعات تکراری  %(field_name)s را اصلاح کنید که باید در  %(lookup)s یکتا باشد %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
fa: لطفا مقدار تکراری را اصلاح کنید.

en: The inline value did not match the parent instance.
fa: مقدار درون خطی موجود با نمونه والد آن مطابقت ندارد.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
fa: یک گزینهٔ معتبر انتخاب کنید. آن گزینه از گزینه‌های موجود نیست.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
fa: "%(pk)s" یک مقدار معتبر نیست.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
fa: %(datetime)sدر محدوده زمانی %(current_timezone)s، قابل تفسیر نیست؛ ممکن است نامشخص باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد.

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Currently
fa: در حال حاضر

en: Change
fa: تغییر

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
fa: بله،خیر،شاید

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
fa[0]: %(size)d بایت
fa[1]: %(size)d بایت

en: p.m.
fa: ب.ظ.

en: a.m.
fa: صبح

en: PM
fa: بعد از ظهر

en: AM
fa: صبح

en: midnight
fa: نیمه شب

en: noon
fa: ظهر

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنجشنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Sunday
fa: یکشنبه

en: Mon
fa: دوشنبه

en: Tue
fa: سه‌شنبه

en: Wed
fa: چهارشنبه

en: Thu
fa: پنجشنبه

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: شنبه

en: Sun
fa: یکشنبه

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: مه

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: jan
fa: ژانویه

en: feb
fa: فوریه

en: mar
fa: مارس

en: apr
fa: آوریل

en: may
fa: مه

en: jun
fa: ژوئن

en: jul
fa: ژوئیه

en: aug
fa: اوت

en: sep
fa: سپتامبر

en: oct
fa: اکتبر

en: nov
fa: نوامبر

en: dec
fa: دسامبر

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
fa: ژانویه

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
fa: فوریه

[ctx: abbrev. month]
en: March
fa: مارس

[ctx: abbrev. month]
en: April
fa: آوریل

[ctx: abbrev. month]
en: May
fa: مه

[ctx: abbrev. month]
en: June
fa: ژوئن

[ctx: abbrev. month]
en: July
fa: جولای

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
fa: اوت

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
fa: سپتامبر

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
fa: اکتبر

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
fa: نوامبر

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
fa: دسامبر

[ctx: alt. month]
en: January
fa: ژانویه

[ctx: alt. month]
en: February
fa: فوریه

[ctx: alt. month]
en: March
fa: مارس

[ctx: alt. month]
en: April
fa: آوریل

[ctx: alt. month]
en: May
fa: مه

[ctx: alt. month]
en: June
fa: ژوئن

[ctx: alt. month]
en: July
fa: جولای

[ctx: alt. month]
en: August
fa: اوت

[ctx: alt. month]
en: September
fa: سپتامبر

[ctx: alt. month]
en: October
fa: اکتبر

[ctx: alt. month]
en: November
fa: نوامبر

[ctx: alt. month]
en: December
fa: دسامبر

en: This is not a valid IPv6 address.
fa: این مقدار آدرس IPv6 معتبری نیست.

en: or
fa: یا

note: Translators: This string is used as a separator between list elements
en: ,
fa: ،

en: %(num)d year | %(num)d years
fa[0]: %(num)d سال
fa[1]: %(num)d سال ها

en: %(num)d month | %(num)d months
fa[0]: %(num)d ماه
fa[1]: %(num)d ماه ها

en: %(num)d week | %(num)d weeks
fa[0]: %(num)d هفته
fa[1]: %(num)d هفته ها

en: %(num)d day | %(num)d days
fa[0]: %(num)d روز
fa[1]: %(num)d روزها

en: %(num)d hour | %(num)d hours
fa[0]: %(num)d ساعت
fa[1]: %(num)d ساعت ها

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
fa[0]: %(num)d دقیقه
fa[1]: %(num)d دقیقه ها

en: Forbidden
fa: ممنوع

en: CSRF verification failed. Request aborted.
fa: ‏CSRF تأیید نشد. درخواست لغو شد.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
fa: شما این پیغام را مشاهده میکنید برای اینکه این HTTPS site نیازمند یک "Referer header"  برای ارسال توسط مرورگر شما دارد،‌اما مقداری ارسال نمیشود . این هدر الزامی میباشد برای امنیت ، در واقع برای اینکه مرورگر شما مطمین شود hijack به عنوان نفر سوم (third parties) در میان نیست

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
fa: اگر در مرورگر خود سر تیتر "Referer" را غیرفعال کرده‌اید، لطفاً آن را فعال کنید، یا حداقل برای این وب‌گاه یا برای ارتباطات HTTPS و یا برای درخواست‌های "Same-origin" فعال کنید.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
fa: اگر شما از تگ <meta name="referrer" content="no-referrer"> استفاده می‌کنید یا سر تیتر "Referrer-Policy: no-referrer"  را اضافه کرده‌اید، لطفاً آن را حذف کنید. محافظ CSRF به سرتیتر "Referer" نیاز دارد تا بتواند بررسی سخت‌گیرانه ارجاع دهنده را انجام دهد. اگر ملاحظاتی در مورد حریم خصوصی دارید از روش‎‌های جایگزین مانند <a rel="noreferrer" …> برای ارجاع دادن به وب‌گاه‌های شخص ثالث استفاده کنید.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
fa: شما این پیام را میبینید چون این سایت نیازمند کوکی «جعل درخواست میان وبگاهی (CSRF)» است. این کوکی برای امنیت شما ضروری است. با این کوکی می‌توانیم از اینکه شخص ثالثی کنترل مرورگرتان را به دست نگرفته است اطمینان پیدا کنیم.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
fa: اگر مرورگر خود را تنظیم کرده‌اید که کوکی غیرفعال باشد، لطفاً مجدداً آن را فعال کنید؛ حداقل برای این وب‌گاه یا برای درخواست‌های "same-origin".

en: More information is available with DEBUG=True.
fa: اطلاعات بیشتر با DEBUG=True ارائه خواهد شد.

en: No year specified
fa: هیچ سالی مشخص نشده است

en: Date out of range
fa: تاریخ غیرمجاز است

en: No month specified
fa: هیچ ماهی مشخص نشده است

en: No day specified
fa: هیچ روزی مشخص نشده است

en: No week specified
fa: هیچ هفته‌ای مشخص نشده است

en: No %(verbose_name_plural)s available
fa: هیچ %(verbose_name_plural)s موجود نیست

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
fa: آینده %(verbose_name_plural)s امکان پذیر نیست زیرا مقدار %(class_name)s.allow_future برابر False تنظیم شده است.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
fa: نوشته تاریخ "%(datestr)s" در قالب "%(format)s" نامعتبر است

en: No %(verbose_name)s found matching the query
fa: هیچ %(verbose_name)s ای مطابق جستجو پیدا نشد.

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
fa: صفحه "آخرین" نیست یا شماره صفحه قابل ترجمه به یک عدد صحیح نیست.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
fa: صفحه‌ی اشتباه (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
fa: لیست خالی و "%(class_name)s.allow_empty" برابر False است.

en: Directory indexes are not allowed here.
fa: شاخص دایرکتوری اینجا قابل قبول نیست.

en: “%(path)s” does not exist
fa: "%(path)s" وجود ندارد

en: Index of %(directory)s
fa: فهرست %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
fa: نصب درست کار کرد. تبریک می گویم!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
fa: نمایش <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> برای نسخه %(version)s جنگو

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
fa: شما این صفحه را به این دلیل مشاهده می کنید که <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> در فایل تنظیمات شما وجود دارد و شما هیچ URL تنظیم نکرده اید.

en: Django Documentation
fa: مستندات جنگو

en: Topics, references, &amp; how-to’s
fa: سرفصل‌ها، منابع و دستورالعمل‌ها

en: Tutorial: A Polling App
fa: آموزش گام به گام: برنامکی برای رأی‌گیری

en: Get started with Django
fa: شروع به کار با جنگو

en: Django Community
fa: جامعهٔ جنگو

en: Connect, get help, or contribute
fa: متصل شوید، کمک بگیرید یا مشارکت کنید
